
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 20 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 5 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 150 mV |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 8.8 A |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| On-State Voltage | 1.2 V |
| On-State Current | 200 mA |
Stock: 98
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63552
Ext.Price$0.63552
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63552 | $0.63552 |
| 10 | $0.51782 | $5.17820 |
| 25 | $0.47682 | $11.92050 |
| 50 | $0.43906 | $21.95300 |
| 100 | $0.40430 | $40.43000 |
| 300 | $0.38685 | $116.05500 |
| 500 | $0.37015 | $185.07500 |
| 1000 | $0.35075 | $350.75000 |
